fbpx

Slovenskom už viac ako rok rezonuje téma Covid a všetko s ňou spojené. Počas tohto obdobia sme prežili množstvo emócií. Zvykli sme si na prácu z domu, na stretávanie sa cez videohovory, na on-line vyučovania. Zvykli sme si nosiť rúška, byť ráno dlhšie v posteli a počas home-office sa pohybovať v teplákoch.

Na čo si ako rodičia zvyknúť nechceme, je nahrádzanie prezenčného vzdelávania našich detí za on-line vyučovanie a vedenie ich krúžkov, športových tréningov či umeleckých škôl. Mnohí z nás majú doma budúcich hokejistov, tenisové hviezdy, alebo víťazov talentových show. Spôsob ich zdokonaľovania a trénovania na diaľku im k napredovaniu rozhodne nepomáha.

Tešíme sa na „návrat do starých koľají“.  Keď budú môcť naše deti naplno a kvalitne pokračovať v tom, čo ich baví najviac. V hre na klavíri, v spievaní, vo futbale a plávaní, a vôbec vo všetkom, čo je dôležitou súčasťou ich životov. My rodičia sa zase vrátime do vysokých pracovných otáčok a budeme riešiť, kto a kedy prevezie naše dieťa zo školy domov, alebo na tréning. Byť detským taxikárom bola a je naša vôľa a povinnosť. Alebo je to nevyhnutnosť?

Nech je dôvod akýkoľvek, postup je vždy rovnaký. Prerušenie práce, nasadnutie do auta, prevoz z jednej štvrte do druhej, návrat domov a pokračovanie v prerušenej práci. Na svoj koníček veľakrát ani nemáme čas. A hoci vozenie detí berieme za samozrejmosť, čas ktorý s nimi trávime v aute neprináša deťom ani nám žiadne hodnotné chvíle. Je to jednoducho nevyhnutná jazda autom cez mesto, koncentrácia na premávku, zopár stresujúcich momentov a sledovanie hodiniek, či všetko stíhame. Aj počas krúžku či tréningu sme my rodičia často navyše.

Počas takýchto náročných dní sme si u nás doma hovorili, že by sme sa potešili prevozu detí na kurz angličtiny, na tenisové kurty, alebo zo školy za zlého počasia. Hľadali sme človeka, ktorému by sme mohli dôverovať, ktorý by sa o deti vedel postarať a mal by čas. Zároveň to mal byť niekto, kto by ich odviezol bezpečne a bol by nám v podstate kedykoľvek k dispozícii. Službu, ktorá by spĺňala naše kritériá sme nenašli. Rozhodli sme sa preto založiť si vlastné detské taxi – službu simplyGo .

Povieme vám o sebe všetky dôležité informácie, aby sme pre vás a vaše deti neboli cudzí, aby sa s nami cítili bezpečne a našu službu využívali radi.

Naozaj veríme, že sa všetko vráti do štandardných a rýchlych koľají. Že deti nastúpia do škôl a začnú opäť riadne trénovať, chodiť na krúžky a presúvať sa. Už teraz sme pripravení šetriť váš čas. Vyskúšajte napríklad našu službu Jednorazový prevoz.

Kategórie: Novinky