fbpx

Na trhu je viacero služieb, ktoré ponúkajú detské taxi alebo KIDS – taxi.

V našej prvej časti sme vytvorili prehľad, na aké detaily by ste sa mali zamerať pri výbere bezpečného prevozu detí a mládeže. Toto je základné porovnanie medzi službou určenou výhradne pre deti a iným taxi.

simplyGo bezpečný prevoz detí so starostlivosťou

Výhradne pre deti

Z pohľadu vozidla je dôležitá čistota, aby sa deti a tínedžeri cítili ako v otcovom a maminom aute. Pokiaľ sa taxi vozidlo používa aj na prepravu iných osôb, zásielok, alebo jedla, rozhodne nie je vhodné na prevoz detí. Hľadajte službu, ktorá sa špecializuje výhradne pre deti. Potom môžete predstavy o iných pasažieroch alebo zásielkách pokojne hodiť za hlavu.

Príde opatrovateľ

Ešte dôležitejšia ako vozidlo je odbornosť osoby, ktorá príde pre dieťa. Bude vedieť s deťmi správne a bezpečne komunikovať? Ako sa k nim bude správať? Nemal by to byť len vodič, ale skôr opatrovateľ. Ak je adekvátne vzdelaný a má skúsenosť so starostlivosťou o deti, môžete byť pokojní. Skúsenosti ako animátor, športový tréner alebo vedúci oddielu v tábore určite dobre využije.

Sprevádza aj peši

Z vlastnej skúsenosti viete, že vaše deti nevysadíte z auta niekde na okraji frekventovanej cesty, ale snažíte sa nájsť bezpečné miesto na zaparkovanie. Ak sú deti menšie, sprevádzate ich až do budovy či areálu. Pomôžete im s taškou, dáždnikom, loptou. To isté je súčasťou služby kvalitného opatrovateľa, ktorý privezie vaše dieťa do cieľa.

Vlastný tím

Technologický pokrok prináša do taxi služieb novú formu spolupráce. Renomované spoločnosti nemusia vodičov zamestnávať, ani im poskytovať vozidlá. Spolupracujú so stovkami externistov, ktorým cez aplikáciu posielajú množstvo zákazníckych objednávok na prepravu osôb, jedla, zásielok. Je to výborný model spolupráce, avšak nie na prepravu detí. Pre bezpečnosť detí je vhodnejšie mať k dispozícii „malý tím opatrovateľov“, ktorých zamestnávateľ osobne pozná.

Nie sme cudzí

O osobe, ktorá príde pre dieťa, nemusíte vedieť všetko. Ale viete aspoň niečo? Niektoré KIDS – taxi deklarujú, že ich vodiči sú overení. Čo to konkrétne znamená? Každý zákazník by mal o „opatrovateľovi“ svojich detí niečo vedieť. Napríklad aké má vzdelanie, kde žije, aké má záľuby, čo robí vo voľnom čase a pod. Sú to základné veci, ktoré si dokážete nájsť na webe, pokiaľ ich tam KIDS – taxi zverejňuje. V opačnom prípade je „overený vodič“ len klišé.

Ponúka snack

Pitný a stravovací režim sú pre deti a mládež veľmi dôležité. Každý správny opatrovateľ vie, že má rozmýšľať rovnako ako rodič. Má teda po ruke malý snack alebo vodu, ktoré pomôžu deťom zahnať hlad a smäd. Často sa stáva, že decká sa pri ponáhľaní na tréning pozabudnú a až v aute zistia, že sú hladné. KIDS – taxi bez takejto ponuky nie je správne detské taxi.

Pomohli sme vám?

V tomto článku nie je našim cieľom posudzovať kvalitu taxislužieb. O mnohých vieme, že sú vedené výborne a korektne. Taxi pre dospelých ľudí, donášku jedla a kuriérske služby funguje väčšinou ako hodinky. Avšak s prevozom detí sa nedá kombinovať.

V článku sme chceli rodičom ukázať rozdiely medzi KIDS – taxi a bezpečným prevozom detí. Je v tom obrovský rozdiel, nemyslíte? Teraz si už dokážete ľahšie vybrať?

Kategórie: Novinky