fbpx

Prichádzajúce leto bude pre deti a tínedžerov dôležitejšie ako obvykle.

Za oknami to možno tak nevyzerá, ale ani sa nenazdáme a príde leto.  Po dlhých mesiacoch čakania na zmenu, lepšie počasie a návrat detí do školy, bude mnoho rodičov stáť pred otázkou: „ Kam s deťmi počas letných prázdnin?“

Nielen pre dospelých, ale aj pre deti a tínedžerov je súčasné obdobie extrémne náročné.  Mnohí sa museli vzdať svojich záľub, pravidelných tréningov aj krúžkov. Súčasná doba lockdownu a on-line vyučovania obmedzila deťom nielen možnosti rozvíjania talentu, ale aj priamy kontakt s kamarátmi. Práve preto mnohé z detí upínajú svoje očakávania na leto.

Budú môcť tráviť čas s vernými kamarátmi a naskytne sa im príležitosť vytvoriť si aj nové priateľstvá. Niekomu postačí ihrisko pri bytovke v ktorej býva, iní možno zatúžia po väčších zážitkoch z tábora. Či už sú vaše deti milovníkmi turistiky, histórie, zvierat alebo športu, s letom prichádza ten pravý čas na to, aby si svoje záľuby naplno užili. Aby sa niečo nové naučili a našli si nových priateľov. Pre ich rozvoj sú najlepšou možnosťou letné tábory. Spomeňme si na letné mesiace minulého roka, ktoré sme prežili viac-menej bez obmedzení. Všetci veríme, že podobne strávime aj tohtoročné leto.  Aktívne a slobodne. Prichádzajúce letné prázdniny sú skvelou príležitosťou na opätovné zapojenie detí do aktivít, ktoré im v posledných mesiacoch chýbali.

Ako môžu deti využiť voľný čas počas letných prázdnin?

Táborov spojených s turistikou je naozaj mnoho. Deti si určite budú vedieť vybrať z ponuky denných aj pobytových táborov, ktorých hlavným cieľom je ukázať krásy Slovenska, naučiť sa niečo nové o prírode a o súdržnosti. Letné tábory, ktoré vedia Vaše deti previesť „od Tatier až k Dunaju“ sú výborným spôsobom, ako spojiť krásy prírody so športovým zaťažením a s novými vedomosťami.

simplyGo letný tábor
Bezpečný prevoz detí_Bratislava_simplygo_taxi_letný tábor

Ak dieťa radšej trávi svoj voľný čas pri umeleckých aktivitách, sú preňho ideálne tábory zamerané na rozvoj umeleckých zručností. Existuje mnoho táborov, v ktorých sa lektori venujú tradičným remeslám. Deti zistia viac o slovenských ľudových tradíciách, môžu sa naučiť o technike drotárstva alebo hrnčiarstva a o maľovaní folklórnych vzorov. Výhodou umeleckých a výtvarných táborov je aj to, že deti si svoje výrobky môžu priniesť domov ako spomienku alebo darček.

Ak deti počas roka navštevujú rôzne športové kluby, počas leta si tiež prídu na svoje. Či ich oslovil futbal, tenis, plávanie alebo iný typ športu, leto je ten správny čas na to, aby sa v ňom deti ešte viac zdokonalili a viac si ho užili v športových denných táboroch. Nováčikovia zase získajú lepšiu kondíciu a naberú fyzickú silu. K športovým aktivitám určite patrí aj jazda na koni. Môže to vyzerať ako nenáročná voľnočasová aktivita, opak je však pravdou. Udržať sa na koni nie je jednoduché. Dôležitá je aj dôsledná starostlivosť o čistotu koní a stajní. Našťastie, veľa cestovných kancelárií poskytuje denné aj pobytové tábory pre milovníkov koní, kde sa deti môžu naučiť správnej jazde na koni a starostlivosti o nich.

Nielen kone, ale aj iné hospodárske zvieratá sú v okolí Bratislavy súčasťou denných zvieracích táborov. Deťom sú na týchto farmách poskytnuté vedomosti o hospodárení so zvieratami na farme, o ich strave a spôsobe chovu. Lektori vedia tieto informácie prepojiť aj s výrobou domácich produktov, ktoré sa vďaka chovu zvierat získavajú.

Veríme, že sme vás inšpirovali s výberom letného programu pre deti a mládež.  Chceme vám to uľahčiť aj s ich prevozom. Zosúladenie pracovných povinností s prevozom detí na denný tábor môže byť náročné.  Často je to zložitý hlavolam, avšak existuje riešenie. Služba SimplyGo, ktorá sa o deti stará v oblasti prevozu a starostlivosti počas celého školského roka, je k dispozícii aj počas letných prázdnin. Nie je dôležité, či to bude letný tábor v Dúbravke, v Ružinove, alebo na Kačíne. Sme pripravení rodičom pomáhať, a to nielen s prevozom detí do letných táborov v rôznych mestských častiach Bratislavy a okolí.

Simpleri zo SimplyGo sa už teraz tešia na to, ako sa s deťmi nebudú musieť stretávať len v aute počas prevozu, ale s nimi strávia aj kreatívny čas plný smiechu v letných táboroch, ktoré budú sami organizovať.

Kategórie: Novinky